• İrfan Tonka
  • Yorum yapılmamış

Epoksi zemin kaplamada paradigmalar…

İş yeri, ofis veya üretim mekanınızı değiştirmeyi veya yenilemeyi düşünüyorsunuz. Yeni makineler ve cihazlar kurdunuz, duvarları boyadınız ve mekanın geri kalanını temizlediniz. Ama henüz zemin yan, yer döşemesi için adım atmadınız, yenileme adına hiçbir şey yapmadınız.

İşte sizin için ideal olan ve yer döşemesi için tercihinizi kolaylaştıracak bir alternatif olan epoksi zemin kaplamanın özellikleri ve paradigma seviyesinde artıları.

Bu anlamda iyi bir zemin kürü veya kaplaması uzun ömürlü olmalı, gözenekleri veya hava delikleri olmamalı ve kolayca korunmalıdır.

Zemininizin bu özelliklere sahip olmasını istiyorsanız, Çağrı PVC ve Epoksi Zemin kaplama sistemleri uzman kadrosunun sihirli dokunuşları ile epoksi kaplama ile zemini kaplayın.

Çünkü epoksi kaplama binaya veya mekana uyum sağlar ve diğer seramik malzemelerinin verdiği estetiği, epoksi kaplama da verir. Uygulama süresi kısa olduğu için, müşterilerin iş günü kaybı az olur. Aşınma ve kopmalarda, tamiratı çok kolaydır. Diğer malzemelere nazaran, kısa sürede ve maliyeti düşük olacak şekilde tamir edilebilmektedir.

 İşte epoksi kaplamaya paradigma kazandıran özellikleri…

Epoksi zemin kaplama, kimyasallara dayanıklıdır. Yeni üretilen epoksi çeşitleri, daha çabuk kurumaktadır. Böylece zaman kaybı ortadan kalkmaktadır. Zemin epoksi kaplama, dirençli bir malzemedir. Ağır sanayi makinalarını rahatlıkla taşır. Derzsiz ve eksiz bir çalışmadır. Macun şeklindeki epoksi sürülür ve kurumaya bırakılır. Çok pratiktir. Renk seçenekleri vardır. Hafif bir malzeme olduğu için, binaya yük yapmaz.

İşte madde madde epoksi zemin paradigmaları:

-Epoksi kaplama neden diğer zemin kaplamalarından daha fazla tercih edilir?
Epoksi zemin kaplama sistemini diğerlerinden daha iyi bir seçim haline getirmenin birkaç nedeni vardır.

Birincisi, zemin kaplamaları ve boyama için kullanıldığında uzun ömürlülüğüdür. Tipik olarak, geleneksel zemin sistemlerinin çoğu, belirli bir süre sonra dezanformasyon ile sonuçlanan bir substrat (alt tabaka) yüzeyine mekanik olarak bağlanır.

Epoksi zemin kaplamaları ve boyaları, uzun süreli kesintisiz ve kırılmaz yüzeyle sonuçlanan kimyasal bağlardan yapılır. Yüzeyde hava delikleri, pim delikleri veya soğuk derzler yoktur, sonuç olarak temizlenmesi ve bakımı oldukça kolaydır. Bununla birlikte, anti-dezanformasyon özellikleri nedeniyle epoksi kaplamanın üst yüzeyden çıkarılması zordur.

-Kimya endüstrileri için ideal

Epoksi zemin kaplamaları ve boyaları kimyasal endüstriler için idealdir, çünkü kimyasallarla temas etse bile kolayca reaksiyona girmez veya deforme olmazlar. Bu, kimyasallar kullanarak temizlemeyi veya kimyasal olarak işlemeyi kolaylaştırır.
Yüzeyi temizlemek için kullanılan birçok gres ve yağ çıkarma maddesi vardır ve bu kimyasalların sürekli kullanımı ile kimyasallar geleneksel zeminlere saldırır ve bu da dökülmeye ve solmaya neden olur.
Ancak epoksi döşeme sistemleriyle, hasar hakkında fazla düşünmeden güçlü kimyasallar, petrol ve gazyağı kullanabilirsiniz. Epoksi zemin kaplamaları ve boyasının bu özelliği, her gün birkaç kimyasalın yüzeyle temas ettiği kimya endüstrilerinde bu anlamda kullanım için idealdir.

-Olağanüstü basınç dayanımı

Epoksi zemin kaplamalarının ve boyasının kurulumunun en büyük avantajlarından biri, büyük bir basınç mukavemetine sahip olmasıdır. Zemine zarar vermeden ağır ayak veya makine trafiğine direnebilirler. Çeşitli endüstrilerde, birkaç yıl içinde zemini yok edebilecek ağır bir ayak ve makine trafiği vardır. Yıllar sonra yüzeyde küçük hasarlar olsa bile, zemini tamamen yenilemeye gerek kalmadan kolayca tamir edilebilir. Sonuç olarak, imalat mekanı veya biriminizin zeminleri için oldukça uygun maliyetli bir çözümdür.

-Güneş ışığına maruz kalma nedeniyle kolayca renk değiştirmez

Epoksi zemin kaplamalarının ve boyasının en eşsiz özelliklerinden biri Ultura Viola (UV) ışınlarına dayanıklı olmasıdır. Geleneksel döşeme sistemleri belirli bir süre sonra parlaklık ve parlaklıklarını kaybetme eğilimindeyken, epoksi kaplamaları yıllar sonra olduğu gibi kalır. Bu zemin kaplamaları ve boyama sistemleri renk bozulmasına ve yaşlanmaya karşıdır, bu da onları sonsuza dek yeni gibi gösterir.

 

 

 

Ayrıca Özellikler ve Avantajları

a- Yüksek basınç dayanımı ile mükemmel dayanıklılık ve temizlenebilirlik özelliği,

b- Kaymaya dayanıklı – zeminlerimiz minimum güvenlik gereksinimlerini aşar ve her alana uyarlanabilir,

c- Sert aşınma – kimyasallara, aşınmaya, darbeye ve yangına karşı olağanüstü direnci vardır,

d- Kimyasal bağ / kür – soğuk derzleri olmayan ve neredeyse deformasyon riski olmayan gerçekten dikişsiz, eksiz bir zemin oluşturur,

e- Uzun ömürlü olup, zeminlerde kullanımla bozulma veya kırılganlık olmaz.